Interwencja informatyka (zapowiedź)

(KOMUNIKAT: antologia ukaże się w okolicach września-października 2021.)

Uruchamiając projekt „Zapomnianych Snów” przyjęto założenie zbierania tekstów poprzez konkursy i nabory. Tak został zebrany materiał na dwa pierwsze zbiory opowiadań i tak zapewne będzie ponownie w przyszłości.

W przypadku „Interwencji informatyka”, która ma się stać trzecim tomem serii, będzie inaczej.

Tym razem bazujemy częściowo na tekstach zebranych w ramach konkursu przeprowadzonego oddolnie przez społeczność portalu Fantastyka.pl w roku 2019. Pierwotnie konkurs nie miał mieć związku ze „Snami”, ale ponieważ część tekstów była naprawdę ciekawa, pojawił się pomysł zebrania ich i wydania jako ebooka. Ale żeby dodać dodać nieco świeżości, do udziału w projekcie zaprosiliśmy kilkoro wybranych przez nas autorów.

W tej edycji limity były/są następujące:

  • W pracach z 2019 obowiązywała granica 4000 znaków dla autorów-humanistów, 4096 dla ścisłowców.
  • W przypadku autorów zaproszonych limity wynoszą 1000 słów dla humanistów, 1024 dla ścisłowców.

W trzeciej części nie będzie otwartego naboru tekstów, jednak formuła taka wróci ponownie od tomu czwartego. Wszelkich autorów zachęcamy do dalszego śledzenia naszego projektu – jeszcze będzie okazja 🙂

Trzeci tom, podobnie jak dwa poprzednie, będzie dostępny na zasadach charityware, czyli za darmo, ale z prośbą o wsparcie wskazanej organizacji. Tym razem będzie to fundacja Sarigato, która prowadzi dwie kampanie. W ramach jednej walczą z wykluczeniem cyfrowym dzieci, w ramach drugiej wspierają schroniska dla zwierząt. Uwaga! Nie jesteśmy związani z fundacją, ale jej przedstawiciele wiedzą o naszej inicjatywie i wyrazili na nią zgodę.

Pomieszczenie serwerowe czekające na informatyka
[Opis obrazka: duże pomieszczenie z szafami serwerowymi ciągnącymi się po prawej i lewej stronie od początku kadru, aż do ściany.]