Na krawędzi pojmowania (konkurs na opowiadanie)

Na krawędzi pojmowania (konkurs)

Konkurs na opowiadanie, czyli…

Od 4 marca 2023 rozpoczynamy nabór tekstów do nowego zbioru opowiadań, tym razem z innym tematem przewodnim.

W przypadku problemów z rejestracją na forum (ścieżka A), prosimy o zgłaszanie tekstów w sposób podobny, jak na ścieżce B, z adnotacją o zaistniałej sytuacji. Potraktujemy to jako A, bez blokady drugiej kategorii.

W skrócie:

 • Temat konkursu: Odkrycia, wynalazki, niezwykłe znaleziska
 • ZMIANA TERMINÓW
  Termin przyjmowania tekstów:
  Ścieżka A: do 24 marca 2024 (do północy włącznie).
  Ścieżka B: do 21 kwietnia 2024 (do północy włącznie).


  Mogą to być nowe technologie, efekty pracy szalonych naukowców, odnalezione artefakty, stworzenie nowej formuły magicznej lub alchemicznej, odkrycie nieznanego lądu lub planety, odnalezienie obcej formy życia, itp. Dopuszczalne jest też nie tylko odkrycie/znalezisko, ale np. dążenie do niego lub przeciwnie, próba utrzymania go w tajemnicy. A także np. Próba zrozumienia istoty jakiegoś wcześniej opracowanego „czegoś”. Jeśli odkrycie niezwykłej właściwości czegoś będzie nosić znamiona odkrycia, też może zostać zakwalifikowane. Odkryć można też np. spisek, tematem pokrewnym do odkryć może być próba zrozumienia technologii, zjawiska, czy natury jakiejś istoty. Itp. Itd. Możliwości jest wiele.

  Jednocześnie triki w rodzaju „bohater wchodzi do baru Odkrycie” nie przejdą (no chyba, że komuś uda się to połączyć z motywem przewodnim). Podobnie nie, nie przejdą triki typu „obudziłem się i odkryłem, że zaspałem”.
 • Dwie kategorie: do 1000 słów oraz do 2000 słów. Szczegóły i sposób zgłaszania w linku umieszczonym poniżej.
 • Gatunek dowolny, ale element fantastyki niezbędny. Szczegóły w pełnym opisie zasad naboru.
 • Wśród nadesłanych tekstów zostaną wybrane opowiadania do stworzenia pokonkursowego ebooka „Na krawędzi pojmowania”.
 • Zarówno autorzy zgłaszający teksty, jak i osoby pobierające pokonkursową antologię, są zachęcane do wsparcia stowarzyszenia Mudita (przycisk wsparcia w menu strony stowarzyszenia).
  Tu uwaga: Zapomniane Sny NIE są częścią stowarzyszenia, ale samo stowarzyszenie wie o akcji.

Pełne zasady konkursu oraz sposób zgłaszania tekstów można znaleźć pod adresem:

https://www.fantastyka.pl/hydepark/pokaz/31551

Wpis długi, ale sugerujemy przeczytać go w całości. Przyjmować będziemy tylko teksty zgodne z umieszczonymi tam zasadami, w przypadku ścieżki B tylko na wskazanym tam adresie e-mail.

Przy okazji zachęcamy do sprawdzenia jak wyglądały wcześniejsze antologie opowiadań.

Zapraszamy też do śledzenia profilu Facebookowego Zapomnianych Snów oraz naszego Instagrama, gdzie będą się pojawiać ewentualne dodatkowe informacje.

Życzymy udanych pomysłów!

Na krawędzi pojmowania - konkurs na opowiadanie o odkryciach
[Opis grafiki: metalowy okrągły artefakt, kojarzący się w pierwszej chwili z przyrządem nawigacyjnym, jednak w jego środku osadzono wycinki metalu, pomiędzy którymi dostrzec można wewnętrzne części urządzenia. Zewnętrzna krawędź pokryta jest przedziałkami i dziwnymi symbolami]