O projekcie

„Zapomniane sny” to projekt, który miał długie początki. Najpierw krążył w głowie jako konkurs na opowiadanie, w ramach którego uczestnicy byliby zachęcani do wsparcia jakiegoś celu dobroczynnego. Później pojawiła się idea stworzenia pokonkursowego e-booka. Wreszcie koncept się rozszerzył – bo jeśli jeden e-boom ujrzy światło dzienne, to czemu nie kolejne?

Ostateczne założenia to:

  • Antologie będą dostępne w modelu charityware – można je pobrać za darmo, ale prosimy o wsparcie celu wskazanego w e-booku. Czyli o przejście na stronę wskazanej organizacji, zapoznanie się z jej działalnością i wsparcie jej dobrowolną darowizną.
  • Stawiamy na krótkie opowiadania, które można błyskawicznie połykać.
  • Kolejne części będą dotyczyły różnych tematów i promowały różne organizacje.

Od razu trzeba powiedzieć, że projekt nie powstałby bez wsparcia wielu osób.

Zespół prowadzący wybór tekstów:

Marcin Opolski, Agata Klepek, Adam Derkacz

Grafika okładkowa:

Patrycja Sikora

Autorzy opowiadań:

Agata Poważyńska, Agnieszka Fulińska, Aleksander Pacion, Aleksandra Klęczar, Aleksandra Wyszynska, Anita Kurowska, Anna Maria Wybraniec, Anna Sikorska, Gożjaśkiś, Jakub Rewiuk, Jan Fosz, Julia Łuszpińska, L.K. Moss, Magdalena Świerczek-Gryboś, Marek Kolenda, Marianna Szygoń, Mateusz Kędziora, Michał Gola, Michał Puchalski, Michał Wyzga, Radosław Puchała, Sylwester Gdela, Sylwia Finklińska, Sylwia Wełna, Wiktor Orłowski

Sugestie korektorskie:

Anna Wasilewska-Śpioch, Agnieszka Fulińska, Aleksandra Cebo, Jolanta Pawlak, Sylwester Gdela