Dlaczego kibicujemy Fundacji RK? - Zapomniane Sny - opowiadania fantastyczne
Kategorie
Inicjatywy

Dlaczego kibicujemy Fundacji RK?

W drugiej edycji „Zapomnianych Snów” chcemy zachęcić odbiorców do zainteresowania się działalnością fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Co warto o niej wiedzieć?

Trochę o RK

Fundacja RK działa od 2012 roku i jej misją jest podnoszenie świadomości, jakości i umiejętności związanych z szeroko pojętym ratownictwem oraz pierwszą pomocą. W tym celu fundacja prowadzi szkolenia, spotkania oraz pokazy. W ich trakcie w zależności od potrzeb, członkowie fundacji uczą zarówno podstaw, jak i zajmują się podwyższaniem kompetencji ratowniczych. Część pokazów jest też kierowana do dzieci.

Warto przy tym wspomnieć, że w swoich działaniach fundacja RK często potrzebuje wsparcia wolontariuszy, więc nawet jeśli ktoś sam nie posiada kompetencji ratowniczych, może pomóc na różne sposoby.

Więcej o Fundacji RK znajdziesz na jej profilu FB:
https://www.facebook.com/FundacjaRK/
Zachęcamy do zajrzenia tam i wsparcia tej organizacji!

Nasz e-book

Przygotowywany przez Zapomniane Sny ebook „Granice Nieskończoności” (planowany na luty-marzec 2021) będzie zbiorem opowiadań dostępnym za zasadach charityware – czyli za darmo, ale z prośbą o zajrzenie przy okazji na stronę fundacji i wsparcie jej (lub chociaż zapoznanie się z jej działalnością). Jednocześnie przypominamy, że my, jako twórcy ebooka, nie jesteśmy związani z fundacją, ale podoba nam się jej działalność i jej kibicujemy.

Sam ebook w żaden sposób nie nawiązuje do tematyki ratownictwa. To „zwykła” e-książka, przy publikacji której chcemy zachęcić ludzi do zrobienia czegoś dobrego.

W planach mamy następne zbiory opowiadań, w których będziemy zachęcać do zapoznania się z działaniami różnych stowarzyszeń i fundacji.